RAC03E-15SK/277
DigiKeys varenummer
945-RAC03E-15SK/277-ND
Producenter
Producentens varenummer
RAC03E-15SK/277
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 15V 3W
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 15V 200mA 85 – 305VAC, 120 – 430VDC Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RAC03E-15SK/277 Modeller
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel)
Producenter
Recom Power
Funktioner
Bundplade, standby output
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Emballage
Rør
Effektivitet
77%
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Type
Indkapslet
Pakke/hus
4-DIP-modul
Antal output
1
Størrelse/dimension
1,33" L x 0,87" B x 0,61" H (33,7mm x 22,2mm x 15,4mm)
Spænding - Input
85 – 305VAC, 120 – 430VDC
Godkendelsesagentur
CB, CE, cURus, EAC
Spænding - Output 1
15V
Linjeregulering
±0,5%
Strøm - Output (maks.)
200mA
Belastningsregulering
0,5%
Effekt (Watt)
3 W