RAC03-24SGB
DigiKeys varenummer
945-3090-5-ND
Producenter
Producentens varenummer
RAC03-24SGB
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 24V 3W
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 24V 130mA 85 – 305VAC Indgang
EDA/CAD-modeller
RAC03-24SGB Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Serie
Effektivitet
80%
Pakke/hus
16-DIP-modul, 5 ledere
Størrelse/dimension
1,46" L x 0,94" B x 0,59" H (37,0mm x 24,0mm x 15,0mm)
Godkendelsesagentur
CE, cURus
Spænding - Input
85 – 305VAC
Linjeregulering
±0,5%
Spænding - Output 1
24V
Belastningsregulering
±0,5%
Strøm - Output (maks.)
130mA
Vægt
0,044lb (19,96g)
Effekt (Watt)
3 W