RA3-241503D/SMD
DigiKeys varenummer
945-RA3-241503D/SMD-ND
Producenter
Producentens varenummer
RA3-241503D/SMD
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 15V 3V 3W
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 2 Output 15V 3V 100mA, 500mA 21,6V - 26,4V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RA3-241503D/SMD Modeller
Kategori
Spænding - Output 2
3V
Mfr
Strøm - Output (maks.)
100mA, 500mA
Serie
Effekt (Watt)
3 W
Emballage
Rør
Spænding - Isolering
5.2 kV
Varestatus
Aktiv
Applikationer
ITE (kommerciel)
Type
Isoleret modul
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Antal output
2
Effektivitet
80%
Spænding - Input (min.)
21,6V
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
26,4V
Pakke/hus
16-SMD-modul, 6 ledere
Spænding - Output 1
Størrelse/dimension
0,92" L x 0,59" B x 0,33" H (23,4mm x 15,0mm x 8,5mm)