R-78HB12-0.5/W
DigiKeys varenummer
945-2445-ND
Producenter
Producentens varenummer
R-78HB12-0.5/W
Beskrivelse
DC/DC CONVERTER 12V 6W
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Lineær regulator til udskiftning DC-DC-omformere 1 Output 12V 500mA 72V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
R-78HB12-0.5/W Modeller
Kategori
Spænding - Output 1
12V
Producenter
Recom Power
Strøm - Output (maks.)
500mA
Serie
Effekt (Watt)
6W
Emballage
Boks
Applikationer
ITE (kommerciel)
Varestatus
Aktiv
Effektivitet
93%
Type
Lineær regulator til udskiftning
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spænding - Input (min.)
17V
Monteringstype
Chassismontering
Spænding - Input (maks.)
72V
Størrelse/dimension
0,48" L x 0,38" B x 0,94" H (12,1mm x 9,7mm x 24,0mm)