RSP-600.000-1508-NS1
DigiKeys varenummer
2151-RSP-600.000-1508-NS1-ND
Producenter
Producentens varenummer
RSP-600.000-1508-NS1
Beskrivelse
15 x 8 x 2.5mm Speaker
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6 Ohms Universal Højttalere 500 mW 600 Hz ~ 20 kHz Top Rektangulær
Kategori
Effekt - Nominel
500 mW
Producenter
Raltron Electronics
Effekt - Maks.
800 mW
Emballage
Bakke
Portplacering
Top
Varestatus
Aktiv
Form
Rektangulær
Teknologi
Magnetisk
Materiale - Kegle
Plastic
Type
Universal
Materiale - Magnet
Nd-Fe-B
Frekvensområde
600 Hz ~ 20 kHz
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Frekvens - Selvresonans
600Hz
Terminering
Loddepuder
Impedans
6 Ohms
Størrelse/dimension
0,591" L x 0,315" B (15,00mm x 8,00mm)
Effektivitet - dBA
87
Højde - Monteret (maks.)
0,098" (2,50mm)
Effektivitet - Test
100mW/100mm
Driftstemperatur
-20°C – 60°C