RDT-4.100-1313-NS1
DigiKeys varenummer
2151-RDT-4.100-1313-NS1TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RDT-4.100-1313-NS1CT-ND - Afskåret tape (CT)
2151-RDT-4.100-1313-NS1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RDT-4.100-1313-NS1
Beskrivelse
BUZZER PIEZO 5V 0.6X0.512 SMD
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Summere Transducer, Eksternt drevet Piezo 5 V 5mA 4,1kHz 85dB @ 5V, 10cm Overflademontering Loddepuder
Kategori
Teknologi
Piezo
Producenter
Raltron Electronics
Lydtrykniveau (SPL)
85dB @ 5V, 10cm
Serie
Strøm - Forsyning
5mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Portplacering
Side
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Driverkredsløb
Transducer, Eksternt drevet
Monteringstype
Overflademontering
Inputtype
Peak-peak-signal
Terminering
Loddepuder
Spænding - Nominel
5 V
Størrelse/dimension
0,661" L x 0,512" B (16,80mm x 13,00mm)
Spændingsområde
1 – 25V
Højde - Monteret (maks.)
0,110" (2,80mm)
Frekvens
4,1kHz