701W-15-21
701W-15-21
741W Series International AC Receptacles
701W-15/21
DigiKeys varenummer
Q256-ND
Producenter
Producentens varenummer
701W-15/21
Beskrivelse
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL SLDR
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Strømindgangsstik Koblingsstik, Hanblade IEC 320-C14 Panelmontering, Snap-in
Kategori
Antal positioner
3
Producenter
Qualtek
Filtertype
Ufiltreret - kommerciel
Serie
Indeholder sikring
No
Emballage
Bulk
Monteringstype
Panelmontering, Snap-in
Varestatus
Aktiv
Terminering
Loddeøje
Stikforbindelse udformning
IEC 320-C14
Paneludstansning-dimensioner
Rektangulær - 27,20mm x 19,70mm
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hanblade
Paneltykkelse
0,059" (1,50mm)
Nominel strøm - Enhedsindgang
10A
Godkendelsesagentur
CCC, CSA, UL, VDE
Nominel spænding - Enhedsindgang
250VAC