QBSLDR561GR
DigiKeys varenummer
1516-QBSLDR561GR-ND
Producenter
Producentens varenummer
QBSLDR561GR
Beskrivelse
DISPLAY 7SEG 0.56"SGL RED 10DIP
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Displaymoduler – LED tegn og tal Rød 7-segment 1 Tegn Almindelig katode 2V 20mA 0,748" H x 0,496" B x 0,325" D (19,00mm x 12,60mm x 8,25mm) 10-DIP (0,600", 15,24mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
QBSLDR561GR Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Fællesben
Almindelig katode
Producenter
QT Brightek (QTB)
Farve
Rød
Serie
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
2V
Emballage
Pose
Strøm - Test
20mA
Varestatus
Aktiv
Millicandela-normering
80mcd
Antal tegn
1
Bølgelængde - Peak
632nm
Størrelse/dimension
0,748" H x 0,496" B x 0,325" D (19,00mm x 12,60mm x 8,25mm)
Effektspredning (maks.)
48mW
Ciffer/alpha størrelse
0,56" (14,22mm)
Pakke/hus
10-DIP (0,600", 15,24mm)