PA1005.050QNL
DigiKeys varenummer
PA1005.050QNL-ND
Producenter
Producentens varenummer
PA1005.050QNL
Beskrivelse
CURR SENSE XFMR 1:50 20A SMD
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
20 A 1:50 Transformere til strømregistrering 50kHz – 1MHz 0,75mOhm primær, 1,5Ohm sekundær 500 µH Overflademontering
Kategori
Omdrejningsforhold - primær:sekundær
1:50
Producenter
Pulse Electronics
DC-modstand (DCR)
0,75mOhm primær, 1,5Ohm sekundær
Emballage
Bakke
Klassificeringer
AEC-Q200
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Frekvensområde
50kHz – 1MHz
Størrelse/dimension
0,284" L x 0,330" B (7,21mm x 8,38mm)
Type
Invasiv
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Strømklassificering (AMPS)
20 A
Termineringsudformning
Mågevinge
Induktans
500 µH