CX0805MRX7R0BB472
DigiKeys varenummer
553-CX0805MRX7R0BB472TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-CX0805MRX7R0BB472CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
CX0805MRX7R0BB472
Beskrivelse
CAP PASSTHRU 4700PF 100V 0805
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4700 pF Gennemføringskondensatorer 100V 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CX0805MRX7R0BB472 Modeller
Kategori
Spænding - Nominel
100V
Producenter
Pulse Electronics
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Temperaturkoefficient
X7R
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Monteringstype
Overflademontering, MLCC
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Type
Pass Through
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Kapacitans
4700 pF
Højde (maks.)
0,037" (0,95mm)
Tolerance
±20%