CX0603MRX7R8BB223
DigiKeys varenummer
311-1234-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1234-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-1234-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CX0603MRX7R8BB223
Beskrivelse
CAP PASSTHRU 0.022UF 25V 0603
Detaljeret beskrivelse
0.022 µF Gennemføringskondensatorer 25V 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CX0603MRX7R8BB223 Modeller
Kategori
Spænding - Nominel
25V
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,033" B (1,60mm x 0,85mm)
Kapacitans
0.022 µF
Højde (maks.)
0,030" (0,75mm)
Tolerance
±20%