QT20.241-C1
DigiKeys varenummer
1736-1068-ND
Producenter
Producentens varenummer
QT20.241-C1
Beskrivelse
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
Producentens standard leveringstid
2 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AC DIN-skinne strømforsyning 1 Output 24V 20A
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
QT20.241-C1 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
480W
Producenter
PULS, LP
Spænding - Isolering
500 V
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Boks
Effektivitet
94,8%
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-10°C – 70°C (med reduktion)
Inputtype
AC
Funktioner
Justerbart output, Jævn coating, Belastningsfordeling, PFC
Antal output
1
Størrelse/dimension
5,00" L x 2,56" B x 4,88" H (127,0mm x 65,0mm x 124,0mm)
AC-spænding - Input
323 – 552VAC (3 fase)
Godkendelsesagentur
ABS, CSA, DNV GL, EAC, EN, IEC, SEMI, UL
Spænding - Output 1
24V
Standardnummer
Class I Div 2; F47; 508; 50155; 60950-1; 61010-2-201
Strøm - Output (maks.)
20A