CP20.241-R2-C1
DigiKeys varenummer
1736-CP20.241-R2-C1-ND
Producenter
Producentens varenummer
CP20.241-R2-C1
Beskrivelse
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
Detaljeret beskrivelse
AC eller DC DIN-skinne strømforsyning 1 Output 24V 20A
Kategori
Strøm - Output (maks.)
20A
Effekt (Watt)
480W
Serie
Spænding - Isolering
500 V
Applikationer
Industri, ITE (kommerciel)
Effektivitet
93,80%
Driftstemperatur
-40°C – 70°C (med reduktion)
Funktioner
Justerbart output, IP20, Belastningsfordeling, PFC, Universalindgang
AC-spænding - Input
85 – 264VAC
Størrelse/dimension
5,00" L x 1,89" B x 4,88" H (127,0mm x 48,0mm x 124,0mm)
DC-spænding - Input (min.)
110V
Godkendelsesagentur
CE, cULus, EAC
DC-spænding - Input (maks.)
150V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Output 1
24V