CP20.241-R1 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
SolaHD
På lager: 4
Datablad
AC eller DC DIN-skinne strømforsyning 1 Output 24V 20A
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
PULS Americas Integrated Redundancy Power Supplies Product Overview
CP20.241-R1
DigiKeys varenummer
1736-1071-ND
Producenter
Producentens varenummer
CP20.241-R1
Beskrivelse
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
Producentens standard leveringstid
2 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
CP20.241-R1 Modeller
Kategori
Strøm - Output (maks.)
20A
Producenter
PULS, LP
Effekt (Watt)
480W
Serie
Applikationer
Farlige steder, Industri, ITE (kommerciel)
Emballage
Boks
Effektivitet
95,2%
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-25°C – 70°C (med reduktion)
Inputtype
AC eller DC
Funktioner
Justerbart output, PFC, Universalindgang
Antal output
1
Størrelse/dimension
5,00" L x 1,89" B x 4,88" H (127,0mm x 48,0mm x 124,0mm)
AC-spænding - Input
85 – 264VAC
Godkendelsesagentur
ATEX, EAC, IEC, IECEx, UL
DC-spænding - Input (min.)
88V
Standardnummer
Class I Div 2; 61010-2-201
DC-spænding - Input (maks.)
180V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Output 1
24V