ASE02008MS-LW100-R
DigiKeys varenummer
668-ASE02008MS-LW100-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
ASE02008MS-LW100-R
Beskrivelse
SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 97DB
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
8 Ohms Universal, Kabinet inkluderet Højttalere 1 W 500 Hz ~ 20 kHz Top Rektangulær
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ASE02008MS-LW100-R Modeller
Kategori
Effektivitet - Type
Lydtrykniveau (SPL)
Producenter
PUI Audio, Inc.
Effekt - Nominel
1 W
Emballage
Bakke
Effekt - Maks.
1.3 W
Varestatus
Aktiv
Portplacering
Top
Teknologi
Magnetisk
Form
Rektangulær
Type
Universal, Kabinet inkluderet
Materiale - Kegle
Polyakrylonitril-butadien-styren (ABS)
Frekvensområde
500 Hz ~ 20 kHz
Materiale - Magnet
Nd-Fe-B
Frekvens - Selvresonans
950Hz
Terminering
Trådledere
Impedans
8 Ohms
Størrelse/dimension
0,787" L x 0,787" B (20,00mm x 20,00mm)
Effektivitet - dBA
97
Højde - Monteret (maks.)
0,281" (7,15mm)
Effektivitet - Test
100mm
Driftstemperatur
-20°C – 70°C