AS04508MR-3-R
DigiKeys varenummer
668-1237-ND
Producenter
Producentens varenummer
AS04508MR-3-R
Beskrivelse
SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 83DB
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
8 Ohms Universal Højttalere 1 W 450 Hz ~ 6 kHz Top Rund
EDA/CAD-modeller
AS04508MR-3-R Modeller
Kategori
Effektivitet - Test
1W/1M
Producenter
PUI Audio, Inc.
Effektivitet - Type
Lydtrykniveau (SPL)
Serie
Effekt - Nominel
1 W
Emballage
Boks
Effekt - Maks.
1.5 W
Varestatus
Aktiv
Portplacering
Top
Teknologi
Magnetisk
Form
Rund
Type
Universal
Materiale - Kegle
Polyester, Polyethylen-terephthalat (PET)
Frekvensområde
450 Hz ~ 6 kHz
Materiale - Magnet
N35
Frekvens - Selvresonans
450Hz
Terminering
Loddepuder
Impedans
8 Ohms
Størrelse/dimension
1,772" diam. (45,00mm)
Effektivitet - dBA
83
Højde - Monteret (maks.)
0,197" (5,00mm)