AS01808AO-SC18-WP-R
DigiKeys varenummer
AS01808AO-SC18-WP-R-ND
Producenter
Producentens varenummer
AS01808AO-SC18-WP-R
Beskrivelse
SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 94DB
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
8 Ohms Universal Højttalere 1 W 420 Hz ~ 14 kHz Top Rektangulær
EDA/CAD-modeller
AS01808AO-SC18-WP-R Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Effektivitet - Type
Lydtrykniveau (SPL)
Producenter
PUI Audio, Inc.
Effekt - Nominel
1 W
Serie
Effekt - Maks.
1.2 W
Emballage
Bakke
Portplacering
Top
Varestatus
Aktiv
Form
Rektangulær
Teknologi
Magnetisk
Materiale - Kegle
Polyester, Polyethylen-terephthalat (PET)
Type
Universal
Materiale - Magnet
Nd-Fe-B
Frekvensområde
420 Hz ~ 14 kHz
IP (Ingress Protection)
IP65 - Støvtæt, Vandbestandig
Frekvens - Selvresonans
420Hz
Terminering
Fjedertype
Impedans
8 Ohms
Størrelse/dimension
0,709" L x 0,512" B (18,00mm x 13,00mm)
Effektivitet - Test
1W/100mm
Højde - Monteret (maks.)
0,098" (2,50mm)