AKZ750/3-5.08-V-GREEN
DigiKeys varenummer
5294-AKZ750/3-5.08-V-GREEN-ND
Producenter
Producentens varenummer
AKZ750/3-5.08-V-GREEN
Beskrivelse
TERM BLK 3POS 5.08MM 0.200" VERT
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
3 Terminalblokke – Ledning til kort Vandret med kort 0,200" (5,08mm) Hulmontering
Kategori
Monteringstype
Hulmontering
Producenter
PTR Hartmann
Ledningsterminering
Skrue - stigende burklemme
Serie
Funktioner
Låsende (side)
Emballage
Boks
Farve
Grøn
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Antal niveauer
2
Husmateriale
Polyamid (PA66), Nylon 6/6
Positioner pr. niveau
3
Kontaktmateriale - Belægning
Kobberlegering
Afstand
0,200" (5,08mm)
Klemmemateriale - belægning
Messing
Koblingsretning
Vandret med kort
Skruemateriale - Belægning
Stål
Strøm
20 A
Moment - Skrue
0,45 Nm (4,0 Lb-In)
Spænding
300 V