RV6NAYSD501A
DigiKeys varenummer
RV6N501C-ND
Producenter
Producentens varenummer
RV6NAYSD501A
Beskrivelse
POT 500 OHM 1/2W CARBON LINEAR
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
500 Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Kul 0,5W, 1/2W Loddeblik
Kategori
Antal udtag
1
Producenter
Precision Electronics Corporation
Justeringstype
Brugerdefineret
Serie
Rotation
295°
Emballage
Bulk
Resistivt materiale
Kul
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Loddeblik
Modstand (Ohm)
500
Aktuatortype
Rillet
Tolerance
±10%
Aktuatorlængde
0,875" (22,23mm)
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Aktuatordiameter
0,125" (3,18mm)
Indbygget switch
Ingen
Bøsnings gevind
1/4-32
Antal omgange
1.0
Monteringstype
Panelmontering
Konusform
Lineær
Størrelse - Krop
Rund - 0,510" diam. (12,95mm)