802-V3-064-20-001101
DigiKeys varenummer
802-V3-064-20-001101-ND
Producenter
Producentens varenummer
802-V3-064-20-001101
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 64POS 2.54MM
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 64 positioner 0,100" (2,54mm)
Kategori
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Mfr
Kontaktlængde - Kobling
0,195" (4,95mm)
Serie
Kontaktlængde - Stift
0,126" (3,20mm)
Isoleringshøjde
0,200" (5,08mm)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Strømklassificering (AMPS)
3A
Monteringstype
Spændingsklassifikation
150VDC