802-V3-064-12-002101
DigiKeys varenummer
1212-1503-ND
Producenter
Producentens varenummer
802-V3-064-12-002101
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 64POS 2.54MM
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 64 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
802-V3-064-12-002101 Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,141" (3,60mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,118" (3,00mm)
Serie
Samlet kontaktlængde
0,386" (9,80mm)
Isoleringshøjde
0,272" (6,91mm)
Kontaktmateriale
Messing
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Strømklassificering (AMPS)
3A
Monteringstype
Spændingsklassifikation
150VDC