802-V3-060-32-002101
DigiKeys varenummer
802-V3-060-32-002101-ND
Producenter
Producentens varenummer
802-V3-060-32-002101
Beskrivelse
CONN HEADER SMD 60POS 2.54MM
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Overflademontering 60 positioner 0,100" (2,54mm)
Kategori
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Mfr
Kontaktlængde - Kobling
0,141" (3,60mm)
Serie
Isoleringshøjde
0,272" (6,91mm)
Kontaktmateriale
Messing
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Strømklassificering (AMPS)
3A
Spændingsklassifikation
150VDC