802-V3-044-22-002101
DigiKeys varenummer
802-V3-044-22-002101-ND
Producenter
Producentens varenummer
802-V3-044-22-002101
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 44POS 2.54MM
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 44 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
802-V3-044-22-002101 Modeller
Kontaktlængde - Kobling
0,141" (3,60mm)
Serie
Kontaktlængde - Stift
0,126" (3,20mm)
Isoleringshøjde
0,272" (6,91mm)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Strømklassificering (AMPS)
3A
Monteringstype
Spændingsklassifikation
150VDC