802-V3-024-6B-002101
DigiKeys varenummer
802-V3-024-6B-002101-ND
Producenter
Producentens varenummer
802-V3-024-6B-002101
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 24POS 2.54MM
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 24 positioner 0,100" (2,54mm)
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,141" (3,60mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,110" (2,79mm)
Serie
Samlet kontaktlængde
0,378" (9,60mm)
Isoleringshøjde
0,272" (6,91mm)
Kontaktmateriale
Bronze
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Strømklassificering (AMPS)
3A
Monteringstype
Spændingsklassifikation
150VDC