802-V3-018-12-002101
DigiKeys varenummer
802-V3-018-12-002101-ND
Producenter
Producentens varenummer
802-V3-018-12-002101
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 18POS 2.54MM
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 18 positioner 0,100" (2,54mm)
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,141" (3,60mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,118" (3,00mm)
Serie
Samlet kontaktlængde
0,386" (9,80mm)
Isoleringshøjde
0,272" (6,91mm)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Strømklassificering (AMPS)
3A
Monteringstype
Spændingsklassifikation
150VDC