800-V3-043-20-001101
DigiKeys varenummer
800-V3-043-20-001101-ND
Producenter
Producentens varenummer
800-V3-043-20-001101
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 43POS 2.54MM
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 43 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA/CAD-modeller
800-V3-043-20-001101 Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,195" (4,95mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,126" (3,20mm)
Serie
Isoleringshøjde
0,100" (2,54mm)
Kontaktmateriale
Messing
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Strømklassificering (AMPS)
3A
Monteringstype
Spændingsklassifikation
150VDC