800-V3-030-6B-002101
DigiKeys varenummer
800-V3-030-6B-002101-ND
Producenter
Producentens varenummer
800-V3-030-6B-002101
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 30POS 2.54MM
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 30 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
800-V3-030-6B-002101 Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,141" (3,60mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,110" (2,79mm)
Serie
Samlet kontaktlængde
0,378" (9,60mm)
Isoleringshøjde
0,272" (6,91mm)
Kontaktmateriale
Bronze
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Strømklassificering (AMPS)
3A
Terminering
Prespasning, Loddemetal
Spændingsklassifikation
150VDC