800-V3-003-30-001191
DigiKeys varenummer
800-V3-003-30-001191-ND
Producenter
Producentens varenummer
800-V3-003-30-001191
Beskrivelse
CONN HEADER SMD 3POS 2.54MM
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Overflademontering 3 positioner 0,100" (2,54mm)
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,191" (4,85mm)
Mfr
Isoleringshøjde
0,116" (2,95mm)
Serie
Kontaktudformning
Cirkulær
Emballage
Bulk
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
29,5µin (0,75µm)
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Stift
Tin
Kontakttype
Hanben
Kontaktmateriale
Messing
Afstand - Kobling
Isoleringsmateriale
Polycyclohexylendimethylenterephthalat (PCT), Polyester, Glasfyldt
Antal positioner
Funktioner
Pick and Place
Antal rækker
1
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Uafskærmet
Strømklassificering (AMPS)
3A
Monteringstype
Spændingsklassifikation
150VDC