456-V3-206-00-014101
DigiKeys varenummer
456-V3-206-00-014101-ND
Producenter
Producentens varenummer
456-V3-206-00-014101
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 6 positioner 0,100" (2,54mm)
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,141" (3,60mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,110" (2,79mm)
Serie
Samlet kontaktlængde
0,378" (9,60mm)
Emballage
Bulk
Isoleringshøjde
0,110" (2,79mm)
Varestatus
Aktiv
Kontaktudformning
Cirkulær
Stikforbindelse type
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
29,5µin (0,75µm)
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal positioner
Kontaktmateriale
Bronze
Antal rækker
2
Isoleringsmateriale
Polycyclohexylendimethylenterephthalat (PCT), Polyester, Glasfyldt
Rækkeafstand - kobling
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Uafskærmet
Strømklassificering (AMPS)
3A
Monteringstype
Spændingsklassifikation
150VDC