399-V3-110-10-009101
DigiKeys varenummer
399-V3-110-10-009101-ND
Producenter
Producentens varenummer
399-V3-110-10-009101
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 10POS 2.54MM
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 10 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
399-V3-110-10-009101 Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,157" (4,00mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,126" (3,20mm)
Serie
Isoleringshøjde
0,100" (2,54mm)
Emballage
Bulk
Kontaktudformning
Cirkulær
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Stikforbindelse type
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
29,5µin (0,75µm)
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinish - Stift
Tin
Afstand - Kobling
Kontaktmateriale
Messing
Antal positioner
Isoleringsmateriale
Polycyclohexylendimethylenterephthalat (PCT), Polyester, Glasfyldt
Antal rækker
1
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Uafskærmet
Strømklassificering (AMPS)
3A
Monteringstype
Spændingsklassifikation
150VDC