350-V3-151-00-106101
DigiKeys varenummer
350-V3-151-00-106101-ND
Producenter
Producentens varenummer
350-V3-151-00-106101
Beskrivelse
CONN HEADER SMD 51POS 2.54MM
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Overflademontering 51 positioner 0,100" (2,54mm)
Kategori
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Mfr
Kontaktlængde - Kobling
0,141" (3,60mm)
Serie
Isoleringshøjde
0,116" (2,95mm)
Emballage
Bulk
Kontaktudformning
Cirkulær
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Stikforbindelse type
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
29,5µin (0,75µm)
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinish - Stift
Tin
Afstand - Kobling
Kontaktmateriale
Messing
Antal positioner
Isoleringsmateriale
Polycyclohexylendimethylenterephthalat (PCT), Polyester, Glasfyldt
Antal rækker
1
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Antal positioner belastet
Alle
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Uafskærmet
Strømklassificering (AMPS)
3A
Monteringstype
Spændingsklassifikation
150VDC