T820169004DH er udgået og forhandles ikke længere af DigiKey.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Powerex Inc.
På lager: 0
Datablad
SCR Modul 1.6 kV 1410 A Enkelt Fastgørelse med klemme TO-200AC, B-PUK
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
T820169004DH
DigiKeys varenummer
835-1057-ND
Producenter
Producentens varenummer
T820169004DH
Beskrivelse
SCR MODULE 1.6KV 1410A TO-200AC
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - On tilstand (It (RMS)) (maks.)
1410 A
Producenter
Powerex Inc.
Spænding - Gate-trigger (Vgt) (maks.)
3 V
Emballage
Bulk
Strøm - Gate trigger (Igt) (maks.)
150 mA
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Strøm - Engangs Overstrøm 50, 60Hz (Itsm)
13700A, 15000A
Struktur
Enkelt
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Antal SCR'er, dioder
1 SCR
Monteringstype
Fastgørelse med klemme
Spænding - Off- tilstand
1.6 kV
Pakke/hus
TO-200AC, B-PUK
Strøm - On tilstand (It (AV)) (maks.)
900 A