16N28-207E.201
DigiKeys varenummer
403-1066-ND
Producenter
Producentens varenummer
16N28-207E.201
Beskrivelse
STANDARD MOTOR 10800 RPM 12V
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Børstet DC-motor Standard 10800RPM 1,7W 12VDC
Kategori
Moment - Nominel (oz-in/mNm)
0,339 / 2,4
Producenter
Portescap
Effekt - Nominel
1,7W
Serie
Størrelse/dimension
Rund - 0,629" diam. (16,00mm)
Emballage
Bakke
Diameter - Aksel
0,059" (1,50mm)
Varestatus
Aktiv
Længde - Aksel og leje
0,295" (7,50mm)
Type
DC-motor
Monteringshuls afstand
0,394" (10,00mm)
Funktion
Standard
Termineringsudformning
Loddeflig
Motortype
Børstet
Driftstemperatur
-30°C – 85°C
Spænding - Nominel
12VDC