PC792C-1C-C-12C-N-X
DigiKeys varenummer
2634-PC792C-1C-C-12C-N-X-ND
Producenter
Producentens varenummer
PC792C-1C-C-12C-N-X
Beskrivelse
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 50A 12V
Detaljeret beskrivelse
Bilrelæ SPDT (1 Form C) 12VDC Spole Til fatning
Kategori
Aktiveringsniveau-spænding
7,8VDC
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Emballage
Pose
Monteringstype
Til fatning
Spolestrøms
150 mA
Termineringsudformning
Plug-in, Quick-konnekt - 0,250" (6,3mm)
Spolespænding
12VDC
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Sølv-tinoxid (AgSnO)
Kontaktnormering (Strøm)
50 A
Spoleeffekt
1,8W
Switch-spænding
75VDC - maks.
Spolemodstand
80 Ohms