PC792A-1C-C-24C-N-X
DigiKeys varenummer
2634-PC792A-1C-C-24C-N-X-ND
Producenter
Producentens varenummer
PC792A-1C-C-24C-N-X
Beskrivelse
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 24V
Detaljeret beskrivelse
Bilrelæ SPDT (1 Form C) 24VDC Spole Til fatning
Kategori
Frigøringsniveau-spænding
2,4VDC
Emballage
Boks
Monteringstype
Til fatning
Termineringsudformning
Plug-in, Quick-konnekt - 0,250" (6,3mm)
Spolestrøms
66.7 mA
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Spolespænding
24VDC
Spoleeffekt
1,6W
Switch-spænding
75VDC - maks.
Spolemodstand
360 Ohms
Aktiveringsniveau-spænding
15,6VDC