PC792A-1C-C-12C-N-X
DigiKeys varenummer
2634-PC792A-1C-C-12C-N-X-ND
Producenter
Producentens varenummer
PC792A-1C-C-12C-N-X
Beskrivelse
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Bilrelæ SPDT (1 Form C) 12VDC Spole Til fatning
Kategori
Aktiveringsniveau-spænding
7,8VDC
Producenter
Picker Components
Frigøringsniveau-spænding
1,8VDC
Emballage
Pose
Driftstid
7 ms
Varestatus
Aktiv
Frakoblingstid
2 ms
Spoletype
Ikke-låsende
Monteringstype
Til fatning
Spolestrøms
133.3 mA
Termineringsudformning
Plug-in, Quick-konnekt - 0,250" (6,3mm)
Spolespænding
12VDC
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Kontaktmateriale
Sølv-tinoxid (AgSnO)
Kontaktnormering (Strøm)
40 A
Spoleeffekt
1,6W
Switch-spænding
75VDC - maks.
Spolemodstand
90 Ohms