PC520-1C-24S-X
DigiKeys varenummer
2634-PC520-1C-24S-X-ND
Producenter
Producentens varenummer
PC520-1C-24S-X
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 24V
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ SPDT (1 Form C) 24VDC Spole Hulmontering
Kategori
Termineringsudformning
Pc-ben
Mfr
Forseglings normering
Forseglet - fuldt
Serie
Spoleisolering
Klasse F
Emballage
Rør
Aktiveringsniveau-spænding
18VDC
Varestatus
Aktiv
Frigøringsniveau-spænding
2,4VDC
Monteringstype
Driftstid
15 ms
Spolespænding
Frakoblingstid
10 ms
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Kontaktnormering (Strøm)
20 A
Kontaktmateriale
Sølv-kadmium-oxid (AgCdO)
Switch-spænding
250VAC - maks.
Godkendelsesagentur
CUL, cURus, UL
Belastning - Maks omskiftning
5000VA
Relætype
Spolestrøms
15 mA
Spolemodstand
1.6 kOhms