RB751S40-AU_R1_000A1
DigiKeys varenummer
3757-RB751S40-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-RB751S40-AU_R1_000A1CT-ND - Afskåret tape (CT)
3757-RB751S40-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RB751S40-AU_R1_000A1
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 40V 300MA SOD523
Producentens standard leveringstid
7 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 40 V 300mA Overflademontering SOD-523
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 µA @ 40 V
Mfr
Kapacitans @ Vr, F
2pF @ 0V, 1MHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstype
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
40 V
Pakke/hus
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
300mA
Leverandørs enhedspakning
SOD-523
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
370 mV @ 1 mA
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 125°C
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)