P6SMBJ26A-AU_R1_000A1
DigiKeys varenummer
3757-P6SMBJ26A-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-P6SMBJ26A-AU_R1_000A1CT-ND - Afskåret tape (CT)
3757-P6SMBJ26A-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
P6SMBJ26A-AU_R1_000A1
Beskrivelse
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AA
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
42,1V Klemme 14,2A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMB)
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
14,2A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
26V
Spænding - Nedbrud (min.)
28,9V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
42,1V