P6SMBJ13A-AU_R1_000A1
DigiKeys varenummer
3757-P6SMBJ13A-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-P6SMBJ13A-AU_R1_000A1CT-ND - Afskåret tape (CT)
3757-P6SMBJ13A-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
P6SMBJ13A-AU_R1_000A1
Beskrivelse
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
21,5V Klemme 27,9A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMB)
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
27,9A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
13V
Spænding - Nedbrud (min.)
14,4V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
21,5V