P4SMAJ51A-AU_R1_000A1
DigiKeys varenummer
3757-P4SMAJ51A-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
P4SMAJ51A-AU_R1_000A1
Beskrivelse
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AC
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
82,4V Klemme 4,9A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Effekt - Peak-impuls
400W
Emballage
Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
51V
Spænding - Nedbrud (min.)
56,7V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
82,4V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
4,9A