P4SMAJ15A-AU_R1_000A1
DigiKeys varenummer
3757-P4SMAJ15A-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-P4SMAJ15A-AU_R1_000A1CT-ND - Afskåret tape (CT)
3757-P4SMAJ15A-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
P4SMAJ15A-AU_R1_000A1
Beskrivelse
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AC
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
24,4V Klemme 16,4A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Effekt - Peak-impuls
400W
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
15V
Spænding - Nedbrud (min.)
16,7V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
24,4V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
16,4A