MB1H60AL-AU_R1_000A1
DigiKeys varenummer
3757-MB1H60AL-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-MB1H60AL-AU_R1_000A1CT-ND - Afskåret tape (CT)
3757-MB1H60AL-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MB1H60AL-AU_R1_000A1
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 60V 1A SOD123FL
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 60 V 1A Overflademontering SOD-123FL
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
3 µA @ 60 V
Mfr
Kapacitans @ Vr, F
55pF @ 4V, 1MHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstype
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
60 V
Pakke/hus
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
1A
Leverandørs enhedspakning
SOD-123FL
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
750 mV @ 1 A
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 175°C
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)