BZX84C5V1-AU_R1_000A1
DigiKeys varenummer
3757-BZX84C5V1-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-BZX84C5V1-AU_R1_000A1CT-ND - Afskåret tape (CT)
3757-BZX84C5V1-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZX84C5V1-AU_R1_000A1
Beskrivelse
DIODE ZENER 5.1V 410MW SOT23
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 5.1 V 410 mW ±5% Overflademontering SOT-23
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
2 µA @ 2 V
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Tolerance
±5%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
410 mW
Leverandørs enhedspakning
SOT-23
Impedans (maks.) (Zzt)
60 Ohms