BZX84C5V1-AU_R1_000A1 | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | BZX84C5V1-AU_R1_000A1 |
Beskrivelse | DIODE ZENER 5.1V 410MW SOT23 |
Producentens standard leveringstid | 13 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | Dioder – Zener 5.1 V 410 mW ±5% Overflademontering SOT-23 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Strøm - Lækstrøm @ Vr 2 µA @ 2 V |
Mfr | Driftstemperatur -55°C – 150°C (TJ) |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Klasse Automotive |
Varestatus Aktiv | Kvalifikation AEC-Q101 |
Spænding - Zener (Nom) (Vz) | Monteringstype Overflademontering |
Tolerance ±5% | Pakke/hus |
Effekt - Maks. 410 mW | Leverandørs enhedspakning SOT-23 |
Impedans (maks.) (Zzt) 60 Ohms | Grundlæggende varenummer |