BZX84B5V6-AU_R1_000A1 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Panjit International Inc.
På lager: 2.670
Datablad
Dioder – Zener 5.6 V 410 mW ±1,96% Overflademontering SOT-23
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BZX84B5V6-AU_R1_000A1
DigiKeys varenummer
3757-BZX84B5V6-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-BZX84B5V6-AU_R1_000A1CT-ND - Afskåret tape (CT)
3757-BZX84B5V6-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZX84B5V6-AU_R1_000A1
Beskrivelse
DIODE ZENER 5.6V 410MW SOT23
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 µA @ 2 V
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Tolerance
±1,96%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
410 mW
Leverandørs enhedspakning
SOT-23
Impedans (maks.) (Zzt)
40 Ohms