BZX584C12-AU_R1_000A1
DigiKeys varenummer
3757-BZX584C12-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-BZX584C12-AU_R1_000A1CT-ND - Afskåret tape (CT)
3757-BZX584C12-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZX584C12-AU_R1_000A1
Beskrivelse
DIODE ZENER 12V 200MW SOD523
Producentens standard leveringstid
9 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 12 V 200 mW ±5% Overflademontering SOD-523
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 8 V
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstype
Overflademontering
Tolerance
±5%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
200 mW
Leverandørs enhedspakning
SOD-523
Impedans (maks.) (Zzt)
25 Ohms