3.0SMCJ64A-AU_R1_000A1
DigiKeys varenummer
3757-3.0SMCJ64A-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
3.0SMCJ64A-AU_R1_000A1
Beskrivelse
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
103V Klemme 29,2A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMC)
Kategori
Effekt - Peak-impuls
3000W (3kW)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
64V
Spænding - Nedbrud (min.)
71,1V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
103V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
29,2A