3.0SMCJ18A-AU_R2_000A1
DigiKeys varenummer
3757-3.0SMCJ18A-AU_R2_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
3.0SMCJ18A-AU_R2_000A1
Beskrivelse
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
29,2V Klemme 102,8A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMC)
Kategori
Effekt - Peak-impuls
3000W (3kW)
Mfr
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
18V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
20V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
29,2V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
102,8A