1SMB3EZ13-AU_R1_000A1
DigiKeys varenummer
3757-1SMB3EZ13-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-1SMB3EZ13-AU_R1_000A1CT-ND - Afskåret tape (CT)
3757-1SMB3EZ13-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
1SMB3EZ13-AU_R1_000A1
Beskrivelse
DIODE ZENER 13V 3W DO214AA
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 13 V 3 W ±5% Overflademontering DO-214AA (SMB)
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
500 nA @ 9.9 V
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstype
Overflademontering
Tolerance
±5%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
3 W
Leverandørs enhedspakning
DO-214AA (SMB)
Impedans (maks.) (Zzt)
5 Ohms